חזרה לשירותים מתקדמים


אחסון אתרים

כל אתר העולה לרשת חייב להיות מאוחסן במחסן וירטואלי עם דומיין חוקי – ישראלי או בין־לאומי – כדי להופיע במנועי החיפוש. אתר שאינו מאוחסן כהלכה או אינו מאוחסן כלל ייעלם מהרשת למקומות נידחים.

היכן מתבצע אחסון אתרים?

אחסון אתרים מתבצע במחשב מרוחק המכונה בשם "שרת" ועליו "יושבים" אתרים שונים. ככל שהשרת חזק יותר, אמין יותר ואיכותי יותר כך האתר שלכם יעלה מהר יותר בחיפוש ולא יקרוס או ייפול.

סוגי שרתים

כאמור, לצורך אחסון האתר נשתמש בשרת. יש שרתים רבים ברשת, איך נדע איזה שרת טוב בעבורנו ובאיזה שרת לבחור? פשוט מאוד: לפי מטרת האתר וקהל היעד שלו. רוצה לומר: אם קהל היעד של האתר הם גולשים מקומיים מישראל, נעדיף שרת ישראלי, ואם קהל היעד הוא כללי, לא רק ישראל, ניקח שרת בין־לאומי. כמה דברים קריטיים בבחירת השרת שבו יאוחסן האתר שלנו: - שרת ישראלי או בין־לאומי לפי הצורך - שרת חזק ואמין ש"יושב" על מחשב חזק - שרת ותיק שהוכיח את עצמו ולא קורס או נופל לעתים תכופות - שרת מהיר שיקשר לאתר במהירות - חברה אמינה שתספק שירותי תמיכה שוטפים לשרת ותטפל ב\מן אמת ובמהירות בכל בעיה שתצוץ

כמה זה עולה?

אחסון אתר נע בין עשרות בודדות של שקלים לחודש עד כמה מאות שקלים לחודש, תלוי בסוג השרת ובחבילת השירותים שהחברה המספקת אותו נותנת. ככל שהאחסון נעשה במערכות מתקדמות יותר ובחבילות שירות מתוחכמות (Java, PHP, Virtuozzo ועוד) כך מחירו יקר יותר.

למה זה חשוב

בחירת השרת שעליו "יישב" האתר שלכם חשובה ביותר. שהרי אם תבחרו בשרת זול ולא חזק סביר להניח שתסבלו מקריסות באתר ומנפילת האתר לעתים קרובות. הרבה טועים לחשוב שאם יבחרו בשרת בין־לאומי לאתר שקהל היעד שלו ישראלי הם נוהגים בחוכמה וחוסכים. טעות בידם, שכן האתר שלהם עלול לקרוס, לעלות באטיות משגעת או לא לעלות כלל. כאן לא תמיד החיסכון משתלם, לכן חשוב ביותר לבחור בשרת חזק, מהיר, אמין וּותיק, שייתן ביצועים הולמים לאתר שלכם.